Fotobudka to ostatnimi czasy element stały na weselach. Daje on uczestnikom przyjęcia wiele frajdy i jak się okazuje całkiem spore grono osób, bez względu na wiek, korzysta z możliwości zrobienia sobie w nich zdjęcia. Aby jednak fotobudka w stu procentach pełniła swoją rolę, ważnym jej elementem są odpowiednie rekwizyty do zdjęć na wesele. Chodzi tu przede wszystkim o takie gadżety, po założeniu których będzie możliwość zrobienia sobie naprawdę zabawnych ujęć.

Tego typu gadżety do fotobudki to między innymi różnego rodzaju peruki. Mogą być one zarówno kolorowe – czyli te na kształt klauna, albo standardowe. Kolejnym z rekwizytów fotograficznych są niewątpliwie różnorodne nakrycia głowy takie jak kapelusze, czy czapki. Z reguły posiadają one elementy ozdobne w postaci rogów, doczepionych włosów, kwiatów, jak i wielu innych elementów, które wpływają na to, że po założeniu tego typu okrycia głowy wygląda się naprawdę zabawnie. Następnymi gadżetami, których z reguły nie brakuje są maski na twarz. Mogą być one zarówno straszne, jak i śmieszne w związku z czym każdy może wybrać taką, która najbardziej przypadnie mu do gustu. Różnorodne dodatki w postaci okularów z gałkami ocznymi na sprężynach, duże kolorowe okulary, okulary w kształcie butelek szampana, gitary, czy babeczek. Te wszystkie elementy znajdujące się przy wejściu do fotobudki sprawiają, że nawet największy sztywniak skusi się na parę minut zabawy z ich udziałem.

Fotobudka to zarówno możliwość zrobienia sobie fajnych, pamiątkowych zdjęć, a także wklejenia jednego z nich do księgi gości łącznie z dokonaniem w niej wpisu. Ta praktyka również jest stosowana podczas przyjęć weselnych. Obok fotobudki postawiony zostaje stoli z krzesłem i księgą gości, do której należy wkleić zdjęcie i się podpisać. Jest to naprawdę wspaniała pamiątka z wesela, którą będzie można przeglądać z wielkim uśmiechem na twarzy i dawką dobrego humoru, a wszystko przez wzgląd na to jak zabawne potrafią być niektóre zdjęcia wykonane właśnie za pośrednictwem fotobudki.