Ślub to najważniejszy dzień w życiu dwojga kochających się osób. Zanim powiedzą sobie sakramentalne „tak”,czeka ich jeszcze długa droga wśród obrączek, kwiatów, terminów i ślubnych dylematów. W Polsce, coraz popularniejszy staje się zawód organizatora wesel. Niestety z uwagi na wysoki koszt usługi, rozwiązanie to nie jest osiągalne dla wielu zaręczonych par.

Jak zaplanować wesele i nie zwariować?

Przede wszystkim należy zachować spokój. Załatwianie ślubnych spraw warto zacząć od ustalenia dogodnego terminu wydarzenia. Po wybraniu wymarzonego lokalu, najlepiej wstępnie ją zarezerwować po czym udać się do kościoła czy Urzędu Stany Cywilnego w celu dostosowania szczegółów.
Kwestię dekoracji, można zwykle, za niewielką dopłatą, scedować na obsługę sali weselnej. Analogiczna sytuacja, może mieć miejsce w kościele czy urzędzie. Jeśli jednak, z jakichś względów obowiązek ten spoczywa na nowożeńcach, powinni oni podjąć współpracę z firmą florystyczną, która nie tylko wystroi wyżej wymienione miejsca, ale również przygotuje bukiety dla młodej Pani i świadkowej, butonierki dla pana młodego i świadka, ustroi samochody, a nawet wykona podziękowania dla rodziców. Zlecenie tego jednej firmie jest doskonałym, oraz bardzo wygodnym wyborem.

Idealne dodatki, czyli o czym nie można zapomnieć?
Zwykle to panny młode dbają o dodatki. Aktualnie, bardzo popularne są tak zwane kosze ratunkowe ustawiane w łazienkach. Znajdują się w nich rzeczy pierwszej potrzeby, takie jak: chusteczki, podpaski, tabletki przeciwbólowe, a nawet rajstopy i lakier do włosów.
Kamerzyści uwielbiają nagrywać państwa młodych podczas przygotowań, które zwykle mają miejsce w ich rodzinnych domach. Nagrywają moment zakładania ubrań i interakcji pomiędzy członkami rodzin. Pozornie nieważna rzecz, ma często kluczowe znaczenie podczas oglądania filmu z wesela. Dlatego, firmy specjalizujące się w gadżetach ślubnych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych dekoracji, dodających wyjątkowości temu wydarzeniu.

Wieszaki ślubne. Czym są i czy są potrzebne?

Absolutnym hitem ślubnych przygotowań stał się wieszak z napisem. Wiesza się na nim elementy garderoby nowożeńców oraz biżuterię. Co najważniejsze, można wybrać napis, który będzie wyjątkową pamiątką z tego dnia, a wieszak mąż żona sprawdzi się doskonale w celu przewiezienia na salę weselną zapasowej koszuli, krawatu czy dodatkowej sukienki.
Spersonalizowane dodatki kochają praktycznie wszystkie panie młode. Specjalnie zakupione na ten dzień albumy, księgi gości, podziękowania dla gości w formie pudełeczek czy magnesów na lodówkę, a nawet kieliszki czy wspominane wcześniej wieszaki, wciąż wzbudzają zachwyt na twarzach gości.

Ślub i następujące po nim wesele to nie tylko najważniejsze, ale zwykle również najbardziej stresujące momenty w życiu młodej pary. Najważniejsze jest jednak to, aby pamiętali oni, że to ich dzień i nawet, jeśli którykolwiek z elementów zabawy nie pójdzie po ich myśli, to na pewno nie powinno to psuć im radości z mającego miejsce wydarzenia. To oni są najważniejsi tego dnia, a reszta to tylko dodatki.