Dekoracje ślubne wykonuje się nie tylko z papieru czy kolorowych wstążek, część z nich robiona jest z drewna, przez co tego typu dekoracje są trwalsze i mocniejsze. Najczęściej z drewna wykonuje się dekoracje do wystroju wnętrz, do powieszenia na ścianach w sali weselnej oraz jako dekoracje do postawienia na stół weselny.

Co może być dekoracją drewnianą

Dekoracje weselne wykonane z drewna to drewniane obręcze weselne, koła weselne czy drewniane wianki weselne. Klienci sami mogą zdecydować, jaką treść chcą zawrzeć w kołach czy obręczach, jakiego koloru powinny być dekoracje, w jakich rozmiarach lub jak wykończone. Tego rodzaju dekoracje są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Można udekorować nimi nawet kościół podczas ceremonii ślubnej, lub też całą salę na czas przyjęcia weselnego.

Co w obręczach i wiankach?

Obręcze i wianki wykonuje się z drewna brzozowego, zatem nie do każdego stylu przyjęcia weselnego mogą one pasować. Wewnątrz wpisuje się różne napisy, przykładowo: mąż i żona, panna młoda czy pan młody. Zaleca się wieszać je na oparciach krzeseł, na ścianach czy drzwiach wejściowych. Bardzo często dodatkowo wplata się w tego rodzaju wianki dekoracje kwiatowe.
Przykłady drewnianych dekoracji ślubnych i weselnych można znaleźć w sklepie ślubnym Epizodar.pl

Ważne pamiątki

Spersonalizowane ozdoby weselne i ślubne są nie tylko ciekawą dekoracją na czas ślubu i wesela ale także ważną pamiątką na przyszłość. Wkomponowane imiona nowożeńców lub konkretna data ślubu to najczęściej wpisywane informacje do drewnianych obręczy.
Zamawiając więc tego rodzaju dekoracje można wcześniej zasugerować co chciałoby się mieć wpisane w drewniane koła.

Styl boho lub rustykalny

Drewniane dekoracje najbardziej pasują do wesela w stylu boho lub rustykalnym, są wspaniałym dopełnieniem wystroju kościoła i sali weselnej. Nadają się do sali weselnej z dużą ilością kwiatów, belkami drewnianymi pod sufitem i ceglanymi ścianami. Są to dekoracje, które wspaniale wkomponowują się i zaznaczają ważność danej imprezy.