Pięknie wykonana księga gości weselnych to wyjątkowa pamiątka, jaka pozostaje nam po ślubie. To właśnie w niej wszyscy goście mogą złożyć młodej parze najlepsze życzenia weselne. Warto więc pomyśleć o tym gadżecie i odpowiednio wcześniej go zamówić. Piękne inspiracje dostępne są w sklepie ślubnym epizodar.pl, gdzie znajdziemy doskonałe dekoracje wykonane głównie z drewna.

Księga gości weselnych – dlaczego warto ją mieć?

Księga gości to doskonały pomysł, który nie tylko zostanie później w formie świetnej pamiątki, ale też jako urozmaicenie całej imprezy weselnej. Wpis do księgi gości to coś, na co decyduje się przeważająca liczba gościu, ponieważ to właśnie w tej księdze można wpisać życzenia, narysować coś śmiesznego dla młodej pary czy nawet puścić wodze fantazji i ułożyć dla młodej pary wiersz. Dobra rada czy po prostu miłe słowo to coś, co małżonkowie będą miło wspominać do końca życia. W końcu nie bez powodów ślub uznawany jest za jeden z najpiękniejszych dni w życiu, a więc i powracanie do miłych słów zapisanych przez najbliższe osoby, przywołuje pozytywne uczucia. Wpis do księgi gości, taka szczery, od serca to niezwykła pamiątka dla młodej pary! Niektórzy w księdze gości zostawiają swój nr telefonu czy nawet adres, to też bardzo ważna pamiątka, która po latach pozwoli na odnalezienie kontaktu, w przypadku, gdyby w międzyczasie został on zaniechany. Księga gości nie jest dużym wydatkiem, dlatego tez warto ująć ją w liście weselnych must-have. Ten niedrogi gadżet zostanie przez młodą parę doceniony po latach, kiedy wspomnieniami będą chcieli powrócić do tych cudownych chwil ze swojego wesela. Choćby z sentymentu warto ją mieć na swoim weselu.

Gdzie najlepiej zostawić księgę gości?

By wpis do księgi gości nie był dla gości stresogenny, powinniśmy im zapewnić spokojne miejsce, w którym będą mogli zastanowić się, co konkretnie chcą przekazać młodej parze. Nie zmienia to jednak faktu, że sama księga gości powinna być wyeksponowana i dobrze widoczna, tak by każdy z łatwością do niej trafił. Warto wiec odpowiednio ją wyeksponować, umieścić w specjalnie przygotowanym miejscu, najlepiej gdzieś na uboczu całej zabawy. A wszystko po to, by goście mogli spokojnie zostawić od siebie kilka słów, bez obaw, że właśnie ktoś zagląda im przez ramię, co dodatkowo stresuje i wytrąca z rytmu słowotwórstwa. Pamiętajmy też, by przy stoliku z księgą gości znajdowało się krzesło i dobrej jakości przybory do pisania (najlepiej kolorowe, na wypadek, gdyby ktoś z gości chciał coś narysować).