Każda maszyna i każde urządzenie musi mieć swój konkretny opis, informację o producencie, rok produkcji, numer seryjny, podstawowe parametry. Te wszystkie informacje zawiera się na tabliczkach znamionowych, które następnie na trwałe przymocowuje się do maszyn.
Urządzenia bez tabliczek wymagają konkretnego ich sprawdzenia i zamieszczenia pełnego opisu. Tabliczki znamionowe do maszyn i urządzeń wykonuje się w drewnie, tworzywie sztucznym lub metalu.

Oferta tabliczek opisowych i znamionowych

W sklepie internetowym na stronie www.epizodar.pl można znaleźć różnego rodzaju tabliczki znamionowe do maszyn i urządzeń oraz tabliczki opisowe do maszyn. Tabliczki wykonywane są z ogromną starannością, ponieważ treść na nich zawarta powinna być dokładna i czytelna. Sposobów wykonywania tego rodzaju tabliczek jest wiele, najczęściej jednak w dzisiejszej dobie, wykorzystuje się laserowe grawerowanie.

Najważniejsza precyzja i dokładność

Tabliczki znamionowe i opisowe do maszyn dają bardzo ważne i istotne wiadomości. Dlatego wykonanie ich powinno być precyzyjne i bardzo dokładne. Wiadomości na tabliczkach powinny być jak najdłużej trwałe, nie powinny ścierać się ani blaknąć pod wpływem warunków atmosferycznych.
Cała tabliczka wykonana jest najczęsściej z aluminium, graweruje się na niej ważny tekst i pozostawia się wolne miejsce na dodatkową treść.

Charakterystyka tabliczek znamionowych i opisowych

Tabliczki charakteryzują się:
– wysoką odpornością chemiczną i mechaniczną,
– mogą być w dowolnej kolorystyce,
– mają bardzo wysoką jakość,
– są personalizowane,
– na każdej tabliczce musi być indywidualny kod kreskowy.

Najlepszy i najtańszy sposób tworzenia tabliczek opisowych i znamionowych

Produkcja tabliczek z aluminium pozwala na wygrawerowanie na metalowym tle wszystkich istotnych wiadomości. Stosowanie druku cyfrowego a następnie anodowanie, daje bardzo dobre efekty. W ten sposób można uzyskać produkt w dobrej cenie i o bardzo dobrych parametrach. Druk cyfrowy pozwala na stworzenie jednym ciągiem całej serii tabliczek z wpisaniem konkretnych ich różnic. To właśnie ta technologia produkcji drukiem cyfrowym różnego rodzaju tabliczek, nazywana jest nową technologią. W ten sposób robione tabliczki są nieścieralne i bardzo odporne. Te dwie cechy są bardzo istotne, jeśli chodzi o tego rodzaju tabliczki. Umieszczane na maszynach, silnikach, pojazdach i różnego rodzaju urządzeniach są konkretną informacją, która musi zachować się przez wiele lat. Tabliczki znamionowe są jakby paszportem lub dowodem osobistym każdego urządzenia mechanicznego.