Obecnie na rynku nie brakuje różnorodnych akcesoriów służących do wielu maszyn i urządzeń mechanicznych, elektrycznych oraz nowoczesnego sprzętu audio. W sklepie internetowym www.epizodar.pl każdy klient ma do wyboru szeroką gamę paneli sterowniczych, paneli czołowych i wielu innych akcesoriów.

Co to są panele czołowe oraz sterownicze?

Panele sterownicze umożliwiają kontrolę urządzeń elektrycznych oraz automatyki realizującej różnorodne procesy technologiczne oraz produkcyjne. Z przodu mają one formę płaskiej powierzchni i zawierają przyciski, przełączniki oraz wyświetlacze.

Panele oraz pulpity do maszyn i urządzeń to dobrej jakości nakładki wykonane zazwyczaj z blachy aluminiowej albo laminatu. Posiadają one zawsze odpowiedni opis oraz wycięte otwory idealnie dopasowane do różnorodnych klawiatur, kontrolek, przycisków oraz przełączników.

Na panelach pulpitach oraz płytach czołowych często jest drukowany lub grawerowany opis funkcji przełączników, wskaźników, liczników, a dodatkową funkcją jest ochrona elektroniki przed uszkodzeniem.
Obecnie na rynku większą popularnością cieszą się panele drukowane niż grawerowane.

Właściwości oraz zastosowanie paneli czołowych, sterowniczych oraz pulpitów

Większość dostępnych na rynku paneli, pulpitów oraz płyt czołowych jest produkowana z trwałej blachy aluminiowej o grubości od 1milimetra do 10 milimetrów oraz stali nierdzewnej. Dzięki temu akcesoria te są nie do nie do zdarcia w normalnych warunkach użytkowania. Większość z nich w procesie produkcji jest pokrywana specjalną warstwą szkliwa o biologicznej twardości szafiru, dzięki czemu są całkowicie odporne na ścieranie.

Te niezwykle trwałe aluminiowe pulpity opisowe oraz panele do maszyn są wykorzystywane do wielu urządzeń, sal audio-video, kina domowego oraz innego sprzętu elektronicznego.

Poszczególne akcesoria są zazwyczaj wykonywane przy użyciu dwóch najnowocześniejszych w tej branży technologii:

– cyfrowego nieścieralnego druku w metalu,
– laserowego wycinania oraz grawerowania w ozdobnych laminatach pcv.

Szeroki wybór dobrej jakości pulpitów i paneli

Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanej aparatury poszczególne akcesoria mogą mieć dowolne kształty oraz różnorodną szatę graficzną.
Nadruk na panelach czołowych jest zazwyczaj wykonywany technologią nadruku cyfrowego, natomiast panel wycinany jest na frezarce sterowanej numerycznie, co daje gwarancję nie tylko dobrej jakości grafiki lecz także precyzyjnego odwzorowania wymiarów z danego projektu.

Dzięki zastosowaniu nadruku cyfrowego oraz grawerowania CNC panele odznaczają się bardzo wysoką jakością i estetyką wykonania.