Łapacze snów to elementy dekoracyjne, które kiedyś były uważane za amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej. Obecnie są stosowane w wystroju wnętrz jako ozdoby etniczne.

Na dobre sny…

W naszym sklepie oferuje także obręcze do łapaczy snów. Są to produkty, na bazie których można samodzielnie zrobić łapacze snów lub inne dekoracje, także na wesela. Nadają się do oklejania papierem, oplatania dekoracyjnym sznurkiem i obrabiania szydełkiem.
Łapacze snów uważane są obecnie za ciekawą ozdobę, ale też swoiste talizmany. Zgodnie z wierzeniami plemion Ameryki Północnej takich jak np. Kiri, sny, które pojawiają się w domach w nocy „przechodzą” przez nie jak przez swoisty amulet. Łapacz snów pozwala przejść dalej tylko dobrym snom, a zatrzymać nocne koszmary, które giną, kiedy pojawi się ranek i promienie słoneczne.

Łapacze snów w domu i… na weselu

Niezależnie od tego czy wierzymy w tradycję indiańską, czy też nie, łapacze snów pojawiają się coraz częściej w domach. Wiesza się je w pokojach dzieci, jako amulety, a także w lusterkach wstecznych w samochodach.
Zestaw łapaczy snów stanowi też ciekawą ozdobę na wesele. Może stanowi motyw przewodni całej uroczystości. Wykorzystuje się także obręcze na łapacze snów, tworząc z nich ciekawe ozdoby, wplatając np. kwiaty, wstążki i inne elementy dekoracyjne. Stanowi to unikalną ozdobę, utrzymaną w klimacie etnicznym.

Produkty dostępne w naszym sklepie wykonane są z drewna, a także z metalu i tworzyw sztucznych. Pasują do wnętrz utrzymanych w różnorodnym klimacie, także tych nowoczesny.