Stylowe czasomierze to stały element wyposażenia wnętrz, który w naszej kulturze na trwałe wszedł do kanonu domowego wystroju. Zegary ścienne to nie tylko urządzenia pomagające nam zorientować się w tempie upływu dnia, lecz ważny element dekoracyjny. Dobrze dobrany do stylu wnętrza zegar dodaje wnętrzu prestiżu i świadczy o dobrym guście mieszkańców.

Salonowa ozdoba

Jeżeli nasz salon urządzony jest w klasycznym stylu zaś głównymi meblami są tam drewniane sofy i niskie meble służące wypoczynkowi, idealnym rozwiązaniem do dekoracji ścian będą zegary ścienne drewniane. Hitem pozostają kunsztowne zegary w stylu francuskim. Najczęściej ich ciekawą drewnianą tarczę oraz fikuśne secesyjne wskazówki ozdabia napis w języku francuskim oraz cyferblat z cyframi rzymskimi. Czasem można spotkać też modele z rysunkami imitującymi dzieła paryskich artystów.

Również zegary w stylu retro to ciekawy pomysł na urozmaicenie ścian salonu. Najczęściej mają one prostą konstrukcję, mechanizm umieszczony jest na cyferblacie z połączonych deseczek. Kontrastujące jasne wskazówki poruszające się wokół indeksu cyfr rzymskich, arabskich lub po prostu kropek w miejscu pełnych godzin, pozwalają łatwo odczytać godzinę. Wszystkie wskazane zegary posiadają mocne japońskie kwarcowe mechanizmy zasilane łatwo wymienialną baterią.

Spełnienie dziecięcych marzeń

Chcesz nauczyć swoje dziecko korzystania z tradycyjnego zegara by odciągnąć je od ciągłego zaglądania w cyfrowe ekrany? Może twoje dziecko ma jakąś ulubioną postać z bajki, której podobiznę chce na stałe mieć w pokoju? Idealnym rozwiązaniem jest zakup zegara dziecięcego. Dziecięce zegary ścienne nowoczesne są dostępne w tysiącach wariantów kolorów i z dowolnym rodzajem cyferblatu.

Oprócz oczywistego faktu, iż jeśli w pokoju dziecka będzie się znajdował zegar szybko z drobną pomocą nauczy się ono odczytywać z niego godzinę, taki zegar jest też wspaniałą ozdobą. Można zamówić dziecku zegar w kształcie zwierzątka, postaci z bajki czy samochodu. Istnieje tu duża dowolność i tylko od ciebie zależy jaki model wybierzesz.

Gdzie nabyć?

Nowoczesne zegary ścienne są dostępne w wielu punktach sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Oceniając stosunek jakości do ceny należy przyznać, że najlepiej zaopatrywać się w sklepach internetowych gdyż stacjonarne nakładają na swoje towary bardzo dużą marżę nawet do kilkunastu złotych.