Stylowe czasomierze to stały element wyposażenia wnętrz, który w naszej kulturze na trwałe wszedł do kanonu domowego wystroju. Zegary ścienne to nie tylko urządzenia pomagające nam zorientować się w tempie upływu dnia, lecz ważny element dekoracyjny. Dobrze dobrany do stylu wnętrza zegar dodaje wnętrzu prestiżu i świadczy o dobrym guście mieszkańców.

Salonowa ozdoba

Jeżeli nasz salon urządzony jest w klasycznym stylu zaś głównymi meblami są tam drewniane sofy i niskie meble służące wypoczynkowi, idealnym rozwiązaniem do dekoracji ścian będą zegary ścienne drewniane. Hitem pozostają kunsztowne zegary w stylu francuskim. Najczęściej ich ciekawą drewnianą tarczę oraz fikuśne secesyjne wskazówki ozdabia napis w języku francuskim oraz cyferblat z cyframi rzymskimi. Czasem można spotkać też modele z rysunkami imitującymi dzieła paryskich artystów.

Również zegary w stylu retro to ciekawy pomysł na urozmaicenie ścian salonu. Najczęściej mają one prostą konstrukcję, mechanizm umieszczony jest na cyferblacie z połączonych deseczek. Kontrastujące jasne wskazówki poruszające się wokół indeksu cyfr rzymskich, arabskich lub po prostu kropek w miejscu pełnych godzin, pozwalają łatwo odczytać godzinę. Wszystkie wskazane zegary posiadają mocne japońskie kwarcowe mechanizmy zasilane łatwo wymienialną baterią.

Spełnienie dziecięcych marzeń

Chcesz nauczyć swoje dziecko korzystania z tradycyjnego zegara by odciągnąć je od ciągłego zaglądania w cyfrowe ekrany? Może twoje dziecko ma jakąś ulubioną postać z bajki, której podobiznę chce na stałe mieć w pokoju? Idealnym rozwiązaniem jest zakup zegara dziecięcego. Dziecięce zegary ścienne nowoczesne są dostępne w tysiącach wariantów kolorów i z dowolnym rodzajem cyferblatu.

Oprócz oczywistego faktu, iż jeśli w pokoju dziecka będzie się znajdował zegar szybko z drobną pomocą nauczy się ono odczytywać z niego godzinę, taki zegar jest też wspaniałą ozdobą. Można zamówić dziecku zegar w kształcie zwierzątka, postaci z bajki czy samochodu. Istnieje tu duża dowolność i tylko od ciebie zależy jaki model wybierzesz.

Gdzie nabyć?

Nowoczesne zegary ścienne są dostępne w wielu punktach sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Oceniając stosunek jakości do ceny należy przyznać, że najlepiej zaopatrywać się w sklepach internetowych gdyż stacjonarne nakładają na swoje towary bardzo dużą marżę nawet do kilkunastu złotych. Ciekawym sklepem jest funkcjonujący stosunkowo niedługo portal www.epizodar.pl. Znajdziemy tam nie tylko zegary, ale wiele innych ciekawych ozdób, które uszlachetnią wnętrze domu.