Przychodzimy z pomocą w kwestii odpowiedzi na pytanie – jaki wieszak ścienny wybrać? Przede wszystkich powinieneś zwrócić uwagę na funkcjonalność rozwiązań ale i na wygląd i panujące trendy w wyposażeniu wnętrz. W tym artykule postaramy się pomóc  w wyborze odpowiedniego wieszaka ściennego. Skupimy się na wyborze odpowiednich elementów wyposażenia wnętrz do uporządkowania garderoby wierzchniej i nie tylko.

Mnogość możliwości przechowywania odzieży wierzchniej - wygoda a estetyka

Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań na przechowywanie kurtek, płaszczy i elementów garderoby codziennej. Do tego rozwiązań możemy zaliczyć wieszaki ścienne, wieszaki wolnostojące, haki czy uchwyty ścienne. W dobie minimalizmy skupiamy się na oszczędności miejsca, dlatego osoby posiadające w przedsionkach swych mieszkań / domów kanapy bądź ławy, na których można usiąść zakładając obuwie powinny rozważyć montaż wieszaka ściennego nad miejscem spoczynku. W rezultacie będziemy mieć kurtki pod ręką oraz nie będzie dla nas kłopotem gdy część odzieży wierzchniej będzie odstawała od ściany. Inne grono osób mając na względzie estetykę zapewne posiada w swoich przedpokojach szafę rozsuwaną. Tego typu szafy nie posiadają zazwyczaj dużo miejsca na powieszenie odzieży oraz często wymagane jest używanie dodatkowo drewnianych bądź plastikowych wieszaków. Świetnym patentem jest wykorzystanie faktu, że szafa jest zamykana i zamontowanie w szafie na tylnej ścianie metalowego wieszaka z dużą ilością haczyków do zawieszenia odzieży. Tym sposobem znika nam problem z ilością miejsc do zawieszenia, mamy szybki dostęp do kurtek zaraz po otwarciu szafy, a co najważniejsze po zamknięciu drzwi szafy wieszak z całą zawartością jest schowany. Do tego typu rozwiązań polecamy wykorzystać proste dwurzędowe wieszaki o jak największej ilości haków.

Dekoracyjne wieszaki ścienne jako element aranżacji wnętrz

Dla większości ludzi aranżujących swoje wymarzone wnętrza dość istotnym kryterium wyboru jest spójność i estetyka. Mając na względzie te cechy należy rozważyć wybór wieszaków dekoracyjnych, które swoim kształtem będą nawiązywały do „charaktery” danego wnętrza. Przykładowo gdy nasz dom jest urządzony w nowoczesnym stylu loftowym świetnym wyborem będzie klasyczny wieszak ścienny wykonany ze stali, malowany proszkowo na kolor czarny. Czerń pasuje do każdego rodzaju wnętrza, jest uniwersalnym i ponadczasowym kolorem. Natomiast jeśli w naszym mieszkaniu panuje styl industrialny bądź skandynawski świetnym wyborem będą wieszaki geometryczne np. w kształcie sześciokątów nazywanych powszechnie wieszakami heksagon.

Żywotność i jakość wykonania metalowych wieszaków na ubrania

Jakość wykonania jest kolejnym istotną cechą, która powinna zadecydować o wyborze wieszaka ściennego. Przede wszystkim wieszak powinien być wykonany z materiału trwałego na uszkodzenia i wytrzymałego na zginanie. Powinien zdołać bez problemu utrzymać mnóstwo kurtek, płaszczów, elementów galanterii i innych ubrań. Dlatego jedynym racjonalnym rozwiązaniem wydaje się zakup wieszaka wykonanego ze stali. Stalowe wieszaki przeważnie są malowane proszkowo. Taka warstwa powłoki lakierniczej jest wysoce odporna na zarysowania, wpływ wilgoci i temperatury. Tak wykonane wieszaki dają nam gwarancję długiego użytkowania i świetnego wyglądu nawet po latach intensywnej eksploatacji.